Hosting-Domain

DOMAİN

Domain yani Alan Adı, sitenizin internetteki adresi olarak en kısa zamanda tescil edilmesi gereken en önemli olgulardan biridir. Alan adı kaydı web sitenize insanların ulaşması için kullanılacak olan isimdir. Alan adınızı hemen tescil ettirmezseniz başka kullanıcılar tescil ederek kullanabilirler. com, net. org gibi uluslararası domainler de isim tescili sırasında hiç bir belge istenmemektedir.

Herkes boş olan bir ismi bir kaç dakika içinde kendi adına tescil ettirebilmektedir. Yani alan adlarında her zaman ilk gelen alır sistemi vardır. Ancak .tr uzantılı alan adları sadece belgelerle verilmektedir. İnternet dünyasında yerinizi almak için, firmanızı ya da isminizi hala tescil ettirmediyseniz acele etmelisiniz. Almak istediğiniz alan adının tescil işlemi için bize hemen talimat verebilirsiniz. Alan adınız sizin üzerinize kayıt edilecek ve kontrolü bizim tarafımızdan yapılacaktır. Biz .com, .net, .org uzantılı alan adını sizin adınıza tescil ediyor. İsminizin başkası tarafından alınmasını istemiyorsanız acele edin. Site yaptırmasanız bile alan adınız sizin adınıza kayıtlı kalsın. Kuruluşunuz ya da kendiniz için bir Web sitesi yaptırmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken alan adınızı tescil etmektir.

Alan adı tescilini Zen Dijital Medya olarak sizin adınızı biz yapıyoruz. Domain yönlendirme hizmeti Alan adı uzantıları olan com ve .com.tr uzantıları arasında erişebilirlik açısından hiç bir fark bulunmamaktadır. Sadece .tr uzantısı bu alan adının Türkiye'den olduğunu gösterir. Türkiye'nin Internet üzerindeki alan adı kodu .tr 'dir. Özellikle birçok firma hem .com hem de .com.tr uzantılı alan adlarını tescil etmektedirler. Bu iki alan adi arasında sadece fiyat farkı bulunmaktadır. tr uzantılı alan adları ODTÜ tarafından verilmektedir ve bunun için firmaya ait belgeler istenmektedir.

 

HOSTİNG

Websiteniz tamamlanıp internette sunuma hazır olduğunda, bu siteyi bir sunucuya yani server'a aktarmanız gerekmektedir. Sunucular internete 24 saat bağlı bir şekilde yayın yaparlar. Sitenize girmek isteyen kişi adres çubuğuna sizin alan adınızı yazdığında sunucuya bağlanır ve sunucu üzerinden bilgilerinize erişir. Böylece isteyen herkes bilgilerinize istedikleri zaman erişebileceklerdir. Websitesinde yayınlanmak istenen tüm sayfaların, görsellerin veya dökümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir depolama alanıdır. Biz bu hizmete hosting adını veriyoruz.

Websitesinde yayınlanmak istenen tüm sayfaların, görsellerin veya Bu sunucu ise 24 saat aktif olarak yayın yapmaktadır. Sitenize giriş yapmak isteyen kullanıcı, adres çubuğuna websitenizin alan adını yazdığında sunucuya bağlanır ve bu sunucu üzerinden de tüm bilgilerinize erişebilir. Dilediğiniz zaman kendi sitenize ulaşmak ve bunu tüm internet kullanıcılarına ulaştırmak istiyorsanız; Hayata geçirdiğimiz tüm websitelerine, hosting hizmeti de sağlamaktayız.

TOP