Marka Tescili

Marka Tescili, Bir işletmenin, mal veya hizmetini diğer işletmenin mal veya hizmetinden ayıran her türlü işarete verilen isimdir. Marka tescil işlemleri, kişilerin isimleri, sloganlar, şekiller, sayılar ve her türlü işaret marka tesciline konu olabilir. Ticarette de, pazarlamanın birinci öncelikli konusu olarak yerini almıştır. Özellikle iki ve çok taraflı anlaşmalar çerçevesinde ürün ve hizmetin pazarlanması için düzenlenen belgeler önemli rol oynamaktadır. Bu tür çalışmaları yaparken çalışacağınız firmanın profesyonelliği ve hizmet kalitesi kuşkusuz önem taşımaktadır.

Markanızı, logonuzu, web sitenizi, tasarımlarınızı korumak için uzman bir firmadan destek almanız gerekmektedir. İnternet hizmeti alan özel veya tüzel kişilerin marka ve unvanlarını mutlaka koruma altına almaları gerekmektedir. Bunun için yapılacak olan işlem, marka tescil işlemidir.

Marka tescil işlemi devlete bağlı bir kurum olan Türk Patent Enstitüsü(TPE) nezdinde yapılmaktadır. Marka tescil hizmeti veren firmalar size hukuk ve marka danışmanlığı yaparak bu işlemleri sizin adınıza yürütmektedir.

TOP